Μαρτίνς : «Μπορούμε να πάρουμε αποτέλεσμα στο Φάληρο», δείτε πολλά γκολ...

Στη διαφορά που είχε η απόδοση του Ολυμπιακού στο πρώτο με το δεύτερο ημίχρονο, στάθηκε ο Πέδρο Μαρτίνς. Ο Πορτογάλος προπονητής εξήγησε ότι ο πρωταθλητής Ελλάδας μπορεί να πάρει αποτέλεσμα στο Φάληρο από τη Μάντσεστερ Σίτι, αν έχει την απόδοση του β’ μέρους.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς στην κάμερα της Cosmote tv:

«Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε άσχημα, πάρα πολύ φοβισμένα. Δεν κυνηγήσαμε τις μπάλες και κάναμε μόνο ένα φάουλ στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη παίξαμε ως Ολυμπιακός, επιθετικά όπως ξέρουμε.

Είχαμε ευκαιρίες, προσπαθήσαμε να βάλουμε ένα τέρμα δεν μπήκε να αλλάξει το παιχνίδι. Μετά δεχθήκαμε το 2-0 και εκεί τελείωσε το ματς για εμάς. Γενικά όμως στο δεύτερο μέρος παίξαμε όπως ξέρουμε, πιέσαμε ψηλά και είχαμε ευκαιρίες».

Για το σημερινό παιχνίδι και τον 4ο αγώνα των ομίλων: «Το κάθε παιχνίδι έχει διαφορετική εξήγηση. Σήμερα περιμέναμε τον αντίπαλο, του δώσαμε ευκαιρίες, τον σεβαστήκαμε περισσότερο απότι θα έπρεπε και οι διαφορά μας στα δύο ημίχρονα είχε να κάνει με το πνευματικό κομμάτι, όχι με το αν ήμασταν κουρασμένοι.

Αν καταφέρουμε να μεταφέρουμε τη συμπεριφορά που είχαμε στην επανάληψη στο Γ. Καραϊσκάκης, τότε πιστεύω πως μπορούμε να πάρουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα».

Πολλά γκολ και στα άλλα ματς

Με τον Ντιόγκο Ζότα να κάνει... πάρτι, η Λίβερπουλ πέρασε εντυπωσιακά από το Μπέργκαμο συντρίβοντας 5-0 την Αταλάντα και έκανε το «3 στα 3» στον 4ο όμιλο του Champions League.

Με τους «κόκκινους» έκανε ντεμπούτο στη διοργάνωση ο Κώστας Τσιμίκας, ο οποίος έπαιξε στο τελευταίο 10λεπτο αντικαθιστώντας τον Βαϊνάλντουμ.

Στη Μαδρίτη στο σπουδαιότερο ματς της αγωνιστικής, η Ρεάλ πήρε επιτέλους μία νίκη επικρατώντας 3-2 της Ιντερ, με τον Ροντρίγκο να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Στον όμιλο αυτό γίνεται... χαμός με τη Γκλάντμπαχ να περνάει επικεφαλής μετά το καταιγιστικό 6-0 επί της Σαχτάρ στο Ντόνετσκ.

Κατά τα άλλα, η Μπάγερν δεν χάνει με τίποτα, καθώς υπέταξε τη Σάλτσμπουργκ στην Αυστρία με 6-2, ενώ την πρώτη του νίκη πήρε ο Αγιαξ με «διπλό» (2-1) στην έδρα της Μίντιλαντ.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League: